Жұмысқа қабылдау

«Робототехника LEGO+Arduino» эксперименттік инновациялық жобасын енгізу бойынша атқарылған жұмыстар туралы есеп

Эксперименттік инновациялық жобаны енгізу бойынша атқарылған жұмыстар туралы есеп:

«Робототехника LEGO+Arduino»

2016-2017 оқу жылы.

Оқыту

06.06.2016-17.06.2016 аралығында "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ААҚ базасында Педагогикалық шеберлік орталығы "Робототехника" элективті курсы бойынша 80 академиялық сағат көлемінде біліктілікті арттыру бағдарламасы бойынша курстар өткізді. Және «А.М.Горький атындағы гимназия» информатика мұғалімі Лисовский Андрей Владимирович қатысты.

Контингенті

2016-2017 оқу жылының басында" Робототехника LEGO " курсы енгізілді. Бұл шараға 4, 5 сынып оқушылары шақырылды. 4"В" сынып – 15 адам, 4"Г" сынып – 9 адам, 5"А" сынып – 7 адам. Экспериментке қатысатын оқушылардың жалпы саны 31 құрайды.

Материалдық-техникалық база

LEGO робототехника курсының алғашқы төрт айының (қыркүйек айынан желтоқсанға дейін) теориялық бөлігінде мультимедиа мүмкіндіктері (бейне, аудио, фото материалдары, презентациялар және фильмдер) арқылы зерттеуге тура келді. Желтоқсан айында ата-аналар мен түлектер грамматика мектебінің түлектері «А.М.Горький атындағы гимназия» «LEGO Robotics» жобасы үшін келесі жабдықты сатып алды:

1) 45544 LEGOMINDSTORMS-нің негізгі жиынтығы 3-ден 424,500 теңге сомаға 3 дана мөлшерінде.

2) 45560 ресурс жиынтығы LEGOMINDSTORMSВебингі3 дана 130,5 мың теңге сомасында оқыту.

3) 45517 зарядтаушы DC 10V 33 000 теңге сомасында 3 дана мөлшерінде.

Барлығы «Ата-аналар мен түлектер грамматикасы мектебі» қоры «LEGO Robotics» жобасына 588 мың теңге бөлінді.

2017 жылдың қаңтар айында мемлекеттік «А.М. Горький атындағы гимназия» компаниясы келесі жабдықты сатып алды:

1) 45544 LEGOMINDSTORMS-нің негізгі жиынтығы - 1 дана 141 500 теңге мөлшерінде.

2) 45560 Ресурстар жиынтығы LEGOMINDSTORMSВебингі3 дана 43500 теңге мөлшерінде.

3) 45517 DC 10V зарядтау құрылғысы - 3 дана сомаға 11 000 теңге.

Барлығы «Мектеп гимназиясы» жобасы үшін « LEGO Robotics »жобасына 196 000 теңге бөлінді.

LEGO Robotics жобасының әртүрлі көздерінен жалпы сомасы 784 000 теңге тартылды және 4 жиынтық сатып алынды Негізгі жиынтығы LEGOMINDSTORMSВебрастаев3 + Ресурстар жиынтығы LEGOMINDSTORMSВебс3.

Нәтижелілігі

2016-2017 оқу жылында «LEGO Robotics», «Gymnasium them» жобасының қатысушылары «А.М.Горький атындағы гимназия» келесі жарыстарға қатысты:

1) 2017 жылдың 27 наурызында 5-11 сынып оқушылары үшін «Жас робототехника дизайнерлері 2017» облыстық байқауы қорытындыланды.Бұл байқаудың мақсаты студенттердің монтаждық нұсқаулықтар мен үлгілік бағдарламалар көмегімен қызықты робототехникалық жобаларды жүзеге асыру болып табылады. Барлығы 46 оқушы болды.

3 орын - Лисовская Ангелина, Якупов Богдан Қостанай қаласы МГГ

2) 2017 жылдың 14 сәуірінде Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай облысы» аймақтық ғылыми-практикалық орталығы робототехника бойынша облыстық оқушылар арасында конкурс өткізді. Олимпиаданың қатысушылары математика, физика, инжиниринг және робототехника саласындағы мәселелерді шешті, презентациялар жасап, роботтарды таныстырды.

Қазылар алқасының шешімімен бірінші орынды гимназияның 9-сынып оқушысы алды. Қостанай қаласының «А.М.Горький атындағы гимназия» - Шилов Петр

3) 2017 жылдың 1-ші сәуірінде ҚИнЭУ университетінің базасында орта мектептің оқушылары үшін келесі құзыреттер бойынша облыстық робототехникалық және инженерлік 3D-модельдеудің «Ғылым және технологиялар» фестивалі өткізілді:

Лисовская Ангелина және Якупов Богдан - «Робототехника: траектория бойынша қозғалыс» құзыретінде 3 орын

Лисовская Ангелина және Якупов Богдан - «Робототехника: лабиринт өтуі» құзыретінде 3 орын

Лисовская Ангелина және Якупов Богдан - «Робототехника: роботтар теннисі» құзыретінде 2 орын

P.S. Біздің ойымызша, курстарды шеңберлер түрінде жүргізу 5-6 сыныптардың параллельдерінде сабақтармен толықтырылып, тұрақты кестемен және студенттердің жұмысын бағалау мүмкіндігімен факультативтік курс түрінде болуы керек.

орын. Лисовский А.В.

тел +77054535556