Жұмысқа қабылдау

Биыл алғаш рет "СарыарқаАвтоПром" ЖШС базасында реверсивті инжиниринг бойынша облыстық байқау өтті. Конкурстың мақсаты-Білім алушылардың автоматтандырылған жобалау жүйелерін (АЖЖ) меңгеру деңгейін арттыру және білім беру ұйымдарында АЖЖ зерделеуді насихаттау;сондай-ақ дарынды жастарды анықтау және қолдау және инженерлік кәсіптердің беделін арттыру.

Реверсивті инжиниринг (реверс инжиниринг, кері жобалау, reverse-engineering )-бірдей сипаттамаларға ие бұрыннан бар үлгі бойынша объектінің дәл көшірмесін жасау процесі. Байқауға қатысушылар модельдің сызбасын құрып қана қоймай, сонымен қатар дизайнерлер мен инженерлер сияқты сезініп, өлшеу құралдары мен құралдарымен жұмыс істей білуі керек болды.

Конкурсты Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Ақпараттандыру және білім сапасын бағалау әдістемелік орталығы" КММ, "СарыарқаАвтоПром" ЖШС (жарыстың демеушісі болған), Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай қаласының білім бөлімінің А.М. Горький атындағы гимназиясы" КММ ұйымдастырды.

Байқауға әр түрлі жас санатындағы балалар қатысты: 12-14 жас аралығындағы оқушылар және орта білім беру ұйымдарынан, АЖЖ оқитын қосымша білім беру ұйымдарынан 14-16 жас аралығындағы оқушылар.

Байқауға Қостанай облысының мектептері мен колледждерінен барлығы 19 оқушы қатысты. "А.М. Горький атындағы Гимназия" КММ, "Қостанай қаласы білім бөлімінің физика-математикалық лицейі" КММ, ҚӘББ" Лисаков қаласы білім бөлімінің мектеп-лицейі"КММ,  "Қостанай педагогикалық колледжі "КМҚК," Қостанай ауданы білім бөлімінің Тобыл қ. мектеп-гимназиясы "КММ," Қостанай қаласының білім бөлімінің М. Қозыбаев атындағы №23 ЖББМ. "КММ.

Байқау қорытындысы бойынша орындар келесідей бөлінді:

Кіші санатта 12+

Аубакирова Ясмин       1 орын (ГМГ)

Мамчур Илья               2 орын (ГМГ)

Кашук Ростислав         3 орын (ФМЛ)

Жоғары санатта 14+

Суворов Александр     1 орын (ФМЛ)

Пролыгина Сабрина    2 орын (ФМЛ)

Блохина Алина            3 орын (ГМГ)

Байқаудың барлық қатысушыларына шығармашылық табыс пен жаңа шеберлік шыңдарын бағындыруды тілейміз. Мұндай конкурстар жақсы дәстүрге айналуы тиіс екендігіне сенімдіміз, өйткені әзірге қажетті нәтижелерге қол жеткізбеген балалар өз дағдыларын дамытуды жалғастыруға ниетті және олар келесі жылы жарыстарда реванш алуға мүмкіндік алады деп үміттенеміз.

#stemgmgkz #инженернныйдизайнcad #инженерноепроектирование #gmgfoxribotics #компас #3д