Жұмысқа қабылдау

17-27 сәуір аралығында облыстың 13 конкурстық алаңында 38 құзыреттілік бойынша Қостанай облысының студенттері, колледждері, ЖОО түлектері арасында WorldSkills Kostanay-2023 тоғызыншы өңірлік чемпионаты өтті.

Кәсіби шеберлік конкурсына облыстың колледждері, жоғары оқу орындары мен кәсіпорындарының студенттері қатарынан 300-ден астам конкурсанттар және 500-ден астам сарапшы-тәлімгерлер қатысты.

Биыл WorldSkills Kostanay-2023 қозғалысы аясында оқушылар арасында JuniorSkills өңірлік чемпионаты үшінші рет өткізілді. Жас ұрпақ мамандыққа мектеп орындығынан қызығушылықпен енеді. Байқауға 18 ұйымның оқушылары қатысты.

Жас қатысушылар "Инженерлік дизайн CAD", "Шаштараз өнері", "Сән технологиясы", "Электроника" және "Мейрамхана сервисі" сияқты бес құзыреттілікте сайысқа түсті.

Чемпионат қорытындысы бойынша 50 қатысушы алтын медаль алды, 45 — і күміс жүлдегер, 44-і қола жүлдегер атанды. Кәсіби шеберлігі үшін 28 медальон табысталды.

Жүлдегерлер арасында біздің гимназистерді, өз ісінің шеберлік үздіктерін атап өткім келді.

Үлкендер санатында (студенттермен жарыста) күміс медальді 10 сынып оқушысы Лисовская Ангелина жеңіп алды.

Жасөспірімдер санатында алтын медаль  7-сынып оқушысы Аубакирова Ясминға және екі күміс медаль 8-сынып оқушылары Алина Блохина мен Вялых Владиславқа бұйырды.